Menu

Polski e-commerce i zarządzanie e-firmą

Nazywam się Paweł Fornalski. Jestem założycielem i prezesem IAI S.A., dostawcy rozwiązań e-commerce dla sklepów internetowych i rezerwacji noclegów dla właścicieli apartamentów i hoteli. Na tym blogu piszę, w oderwaniu od oficjalnych poglądów innych właścicieli i pracowników IAI o tym co mnie prywatnie porusza. Gdybyś chciał się skontaktować pisz na pawel(a)fornalski.pl

Wpisy otagowane : media-markt

Promocja to tylko promocja, więc zawsze sprawdzaj ceny w necie

pfornalski

Znudziło mi się już bieganie z każdą koszulą do wyprasowania do pralni. Szczególnie, że po paru prośbach o pilne wyprasowanie straciłem ten przywilej prasowania poza kolejnością. Czas było pomyśleć o własnym zestawie koguta domowego – desce do prasowania i żelazku. Jako że wszystko staram się zamawiać przez Internet, było normalne że kupię je właśnie w Internecie. Będąc jednak na obiedzie w niedaleki centrum handlowym, zaszedłem do sąsiadującego z barem Media Markt. Czułem kaca moralnego, że nie kupuję w sieci, ale szybko zagłuszyłem sumienie, usprawiedliwiając się przed sobą, że na żelazku za wiele oszczędzić nie można i skoro tu już jestem, skrócę sobie łańcuch dostawy i jeszcze tego samego dnia wyprasuję koszulę na Aulę na którą miałem jechać następnego dnia.

Po 20 minutach nadrobienia wiadomości o żelazkach, z pomocą sprzedawczyni wybrałem odpowiedni cud techniki prasowalniczej dla siebie. Dumny i blady z najlepszym żelazkiem we wsi, idę do kasy. Czemu dumny? Bo wziąłem świetne żelazko z fajnymi bajerami a do tego było w promocji. Na brzegu regału była wielka sterta tych żelazek, podzielona na 3 części z opisem czym poszczególne żelazko się charakteryzuje, a na szczycie wielki napis w stylu „PROMOCJA NIE DLA IDIOTÓW”. Żelazko kosztowało 349zł, czyli całkiem rozsądnie jak za takie cudo. Tak na 20 metrówod kasy naszło mnie, aby dla czystego sumienia sprawdzić w aplikacji Ceneo ile ono właściwie kosztuje w Internecie. Wprowadzam kod kreskowy przez wbudowany w program skaner i szok – ze 20 ofert od 215 do 280zł. Żadna nie była droższa od promocji w Media Markt za 349zł.

Aplikacja na iPhone od Ceneo.pl - Widok na skanowanie zdjęcia z kodem kreskowym

Aplikacja Ceneo na iPhone w momencie robienia zdjęcia. Aplikacja sama rozpoznaje kod kreskowy i rozpoczyna wyszukiwanie.

Pierwsza myśl, to podrzucić gdzieś żelazko i pójść do komputera zanim zapomnę symbol. Jednak zostałem zrobiony w balona, więc wracam do stoiska i wręczam Pani sprzedawczyni spowrotem jej żelazko mówiąc, że „przesadzili, bo ja rozumiem że 20zł więcej za przywilej kupienia żelazka od razu to jest ok, nawet 50z, ale cena o 100% wyższa i nazywanie tego promocją to już przesada”. Na co Pani mi rozbrajająco odpowiedziała „No bo promocja, to wcale nie oznacza że to jest przecena – promocja to tylko promowanie”. I fakt – promocja to przecież promocja. Szczera odpowiedź rozbroiła mnie z miejsca i poczułem się jak natręt, więc czym prędzej wróciłem do komputera i zamówiłem żelazko w Neo24.pl, bo tam jeszcze nigdy nic nie kupowałem. Wybrałem odbiór osobisty. Żelazko było do obioru na następny dzień. Najśmieszniejsze jest to, że punkt odbioru jest tak około 300m od tego Media Markt. Miałem żelazko na drugi dzień, a za różnicę wystarczyło jeszcze na dobrą deskę do prasowania.

Warto pamiętać o tym, że czasami promocja to tylko promocja i sprawdzać ceny w necie, bo nic bardziej nie boli niż kac moralny po przepłaceniu za coś 2 razy. A na tym hipermarkety dorabiają skutecznie do marży.

Aplikacja na iPhone od Ceneo.pl - Widok na podsumowanie ofert

Aplikacja Ceneo na iPhone po znalezieniu produktu pokazuje jego podsumowanie. Jak widać nawet dzisiaj, kiedy piszę artykuł, ceny podskoczyły ale nadal są dalekie od 349zł w Media Markt.

© Polski e-commerce i zarządzanie e-firmą
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci