Menu

Polski e-commerce i zarządzanie e-firmą

Nazywam się Paweł Fornalski. Jestem założycielem i prezesem IAI S.A., dostawcy rozwiązań e-commerce dla sklepów internetowych i rezerwacji noclegów dla właścicieli apartamentów i hoteli. Na tym blogu piszę, w oderwaniu od oficjalnych poglądów innych właścicieli i pracowników IAI o tym co mnie prywatnie porusza. Gdybyś chciał się skontaktować pisz na pawel(a)fornalski.pl

Gdzie się podziało Web 2.0?

pfornalski

W sieci zapanowało szaleństwo na Social Media Marketing. Ktoś kto dużo pije, albo ma słabą pamięć może pomyśleć że to rewolucyjny trend w promocji i budowaniu świadomości marki. Ale czy na pewno? A gdzie się podziało Web 2.0? Czy masz tak jak ja trzask, że to co jeszcze 2 lata temu a nawet rok temu nie schodziło z pierwszych stron gazet, nie tylko poświęconych marketingowi, dzisiaj jest zapomniane jak neandertalczyk? A przecież wystarczy poszukać jakie cechy przypisywano Web 2.0, aby odkryć że to jest ciągle to samo. A Web 2.0 było tym samym co Web 1.0. Dlatego nie dajmy się zwariować. Za 2 lata będzie coś, czego jeszcze nikt nie potrafi nazwać i to też będzie wywracało wszystko do góry nogami, by na koniec okazać się tym samym, tylko inaczej nazwanym.

Paweł Fornalski na RadomIT 2010-12-15

Zdjęcie podczas mojej prezentacji 14 stopni wtajemniczenia, na ostatnim RadomIT który odbył się 15 grudnia 2010r.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość *.dynamic.chello.pl

  Ależ oczywiście web 2.0 nie jest tożsamy z web 1.0, proszę nie naginać faktów. Przez web 2.0 rozumiemy danie użytkownikowi możliwości kształtowania serwisu czego choćby najmniejszą namiastką są komentarze. Web 1.0 był statyczny jak Read Only Memory.

 • Gość: [Wojciech Wróblewski] 91.208.44.*

  sztuczne twory napędzają rynek i nie dają czasu do zastanowienia

 • Gość: [brutor] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Łebdwazero, czyli po prostu szumnie nazwana zawartość generowana przez użytkowników, zapanowała tak niepodzielnie, że (jak widać z powyższego artykułu) niektórzy już nawet nie pamiętają, jak wyglądał internet przed jej erą.
  Ten blog to łebdwazero, komentarze pod nim, itepe, itede... Po prostu nazwa się już opatrzyła i nie ma tego potencjału co kiedyś.

 • Gość: [jfk] *.toya.net.pl

  Następnym krokiem będzie Web 3.0 czyli semantyka i kontekst w odniesieniu do danych. Jeśli chodzi o zmianę w odniesieniu do samego sposobu pracy to będzie to Cloud computing.
  pl.wikipedia.org/wiki/Web_3.0

© Polski e-commerce i zarządzanie e-firmą
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci