Menu

Polski e-commerce i zarządzanie e-firmą

Nazywam się Paweł Fornalski. Jestem założycielem i prezesem IAI S.A., dostawcy rozwiązań e-commerce dla sklepów internetowych i rezerwacji noclegów dla właścicieli apartamentów i hoteli. Na tym blogu piszę, w oderwaniu od oficjalnych poglądów innych właścicieli i pracowników IAI o tym co mnie prywatnie porusza. Gdybyś chciał się skontaktować pisz na pawel(a)fornalski.pl

Podwojenie obrotów w 2008 - felieton o nieudolności poczty.

pfornalski

Z racji swojego zawodu, staram się wszystko co jest możliwe kupować przez Internet. Dzisiaj rano miałem do odebrania kolejną paczkę. Godzina 10:00, typowy urząd pocztowy. Widok zapewne znajomy dla wielu: kolejka na 15 osób, 4 okienka, czego tylko w 1 siedzi Pani i albo wydaje przesyłki z awizo, albo przyjmuje opłaty za rachunki. W tle przemykają jakieś postacie z kubkami kawy i słychać smiechy i rozmowy. Po 20 minutach czekania, widząc że kolejka przesunęła się o 3 osoby, nie wytrzymałem i wrzasnąłem "Czy ktoś jeszcze może obsługiwać klientów?! Jest tylko jedna osoba." Okazało się, że jeszcze jedna osoba się znalazła. Wręczyłem w końcu awizo, zniknęła na 5 minut na zapleczu, szukając mojej przesyłki.

Przed oczami stanęły mi przygotowywane do niedawnej audycji w Myszce zestawienia z których wynika, że obroty w e-handlu podwoją się w ciągu roku 2008. Widząc co się dzieje w moim urzędzie pocztowym, aż nie chce się wierzyć że to w ogóle możliwe. Z taką niewydolnością Urzędów Pocztowych zaczynam wątpić, że dalszy rozwój e-handlu jest w ogóle możliwe. Skoro zakupy przez Internet mają zaoszczędzać czas, to dlaczego muszę czekać 25 minut poza godzinami szczytu (w godzinach wieczornych murowane 50 minut stania) żeby odebrać przesyłkę? Po drugiej stronie ulicy mam centrum handlowe w którym jest Empik i mógłbym kupić książki drożej, ale szybciej...

Nie traktujcie tego posta zbyt serio. Jestem po prostu zły, że zmarnowałem 25 minut i taka to właśnie refleksja mi się nasunęła.

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
 • bagienny.net

  Tylko 25 minut? Szczęściarz ;]

 • Gość: [joszko] *.gdynia.mm.pl

  dlatego ja chodzę na pocztę w soboty rano

 • niczyjka

  Ja u siebie nie mam takich problemow. W wielgowie na poczcie sa 2 okienka, z czego jedno nieczynne. Max 3 osoby w kolejce. Zyc nie umierac :)

 • przemek34

  Hmm., zabrzmi to niestety jak prawda z poprzedniej epoki, ale ja naprawdę byłbym szczęśliwy ( znając pocztę i to jak sobie nie radzą przed świętami, ok nie tylko przed świętami ), że przesyłka dotarła do mnie przed Bożym Narodzeniem :-)

 • Gość: [ktos] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wiesz ... ja prosze o wysylke na adres gdzie spedzam czas w ciagu dnia. Kiedys to byla praca a teraz do domu i nie spotyka mnie juz sprawa "awizo".

 • Gość: [Konrad] *.lubin.dialog.net.pl

  Poczta Polska oraz PKP, to chyba jedyne firmy, które oparły się zmianom z przłomu 1989/1990. Poza tym to monopole.
  PKP ma u mnie plusa. Za papierowe ręczniki w toaletach, są zawsze! Woda do umycia rąk, to już luxus, występuje rzadziej niż trufle.

 • Gość: [ComCo] 193.222.135.*

  PP w Szczecinie to szczególny przypadek, naprawdę. Nie miałem jeszcze paczki, z którą nie było problemów w Twoim mieście.

 • Gość: [Jacek] *.studioquadra.pl

  Skoro Poczta Polska to moloch który sobie nie radzi, to pora pomyśleć o założeniu firmy kurierskiej. Byle by potem jakiś minister nie dofinansowywał tej bandy nierobów z naszych podatków. Tu trzeba dobić, a nie "leczyć" (czytaj: przedłużać nieuchronną agonię).

 • przemek34

  W tej chwili trwają prace nad wprowadzeniem ustawy zezwalającej na bankructwo takich molochów, w tej chwili "jest to niezgodne z prawem", wg. poczta nawet wykazując straty musi być utrzymywana i finansowana z budżetu ( jak kiedyś PGR-y )...

 • Gość: [marcin.budek] *.toya.net.pl

  poczta przynosi straty - ciekawe, którą firmę przynoszącą straty stać na otwieranie własnego banku

 • Gość: [marcin.budek] *.toya.net.pl

  update: mój błąd przyznaję ten bank już od dawna jest (Pawle jak możesz to usuń mój komentarz powyżej)

Dodaj komentarz

© Polski e-commerce i zarządzanie e-firmą
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci